Drobnosti, ktoré nezabudnite odložiť bábätku na pamiatku

Kategórie
Dĺžka čítania
5 min čítania
Cover image
veci na pamiatku pre bábätko
Perex

Aj keď nepatríte k mamičkám, ktoré všetko okolo svojho bábätka monitorujú a zaznamenávajú, zopár vecí pre ne, a možno tak trochu aj pre seba, predsa len odložte na pamiatku. O niekoľko rokov to budú práve tieto drobnosti, ktoré vo vás prebudia krásne spomienky.

Body

Menovka z pôrodnice

Meno, dátum a čas narodenia, váha a dĺžka. To sú základné údaje vášho čerstvého batôžteka, ktorý si odnášate z pôrodnice. Odlepte teda z postieľky aj menovku a odneste si ju na pamiatku domov. Tú potom odložte do balíčka, ktorý bude medzi spomienkovými predmetmi pre vaše dieťa, na ktoré nedáte dopustiť. Aj keď miery vašej ratolesti vám rokmi z hlavy možno vyprchajú, táto vizitka vám poslúži na to, aby ste ich vedeli aj vtedy, keď sa vás na to spýta vaše dieťa o dvadsať rokov. 

menovka z pôrodnice na pamiatku
Zdroj: Freepik

Prvá fotografia

Nezabudnite si odložiť prvú fotku vášho dieťatka. Pokrčené, zakrvavené a možno aj trochu žltkasté. Áno, aj také bývajú čerstvo narodené bábätka a táto fotka vám aj po rokoch pripomenie ten jedinečný okamih, kedy prišlo na svet. Fotografiu môžete vlepiť do Knižky naše dieťatko, denníček, ktorý vám pomôže zaznamenávať všetky dôležité okamihy o vašom bábätku. Tento benefit ponúka pre svojich poistencov náš partner Union zdravotná poisťovňa. 

prvá fotografia bábätka na pamiatku
Zdroj: Freepik

Prameň vláskov

Mnohé mamičky si odkladajú do obálky či priesvitnej fólie prameň prvých vláskov dieťatka. Niektorým sa to možno zdá naopak, bizarné. Isté ale je, že je to niečo „živé“ z vášho potomka, čo môžete chytiť aj po rokoch do rúk a porovnať napríklad zmenu farby vlasov. 

Prvé dupačky alebo tričko

Oblečenie, ktoré je aj bábike veľké a predsa malému telíčku sadlo ako uliate! Deti často neveriacky pozerajú na miniatúrne kúsky, ktoré vraj mali na sebe prvé dni po narodení. Odložte im dupačky, tričko alebo nohavičky, ktoré ste im najradšej obliekali. 

dupačky na pamiatku pre bábätko
Zdroj: Freepik

Odtlačok nôžky a rúčky

Dnes už dostanete kúpiť hotovú súpravu, ktorá obsahuje podrobný návod, sadru v prášku aj rám, do ktorého vložíte svoje mini dielo. Otlačok rúčky či nôžky vám hmatateľne pripomenie, aké maličké bolo vaše dieťatko. Ostane vám aj jemu pekná pamiatka, prípadne ju môžete darovať starým rodičom.

odtlačok nožičky bábätka na pamiatku
Zdroj: Freepik

Obľúbená hračka, handrička

Aj vaše dieťatko malo obľúbenú handričku, či plienočku, bez ktorej nezaspalo? Žmolilo si ju v drobných prštekoch a keď sa náhodou niekde zapatrošila, celá rodina ju hľadala a prevrátila izbu hore nohami? Možno si dieťa obľúbilo nejakú drobnú plyšovú hračku, či hrkálku. Pribaľte ju do balíčka spomienok, vďaka ktorým sa vám aj po rokoch vynoria živé príbehy, ktorých hlavným hrdinom je váš „drobec“, v tom čase už možno trošku odrastený.

hračka a prvé topánočky na pamiatku
Zdroj: Freepik

Zdielať článok

Diskusia k článku

Povedzte nám, čo si myslíte.