Promama > Mamina >

Ušite si s Promamou rúško! Návod na stiahnutie

Dĺžka čítania
4 min čítania
Cover image
rúško proti koronavírusu
Perex

Ochranné rúška šijú šikovné mamy už pár dní a pridala sa k ním aj Lucka z nášho tímu Promamy. Prečítajte si, aké materiály sú vhodné na použitie, ako s rúškom zaobchádzať a stiahnite si aj návod na jeho ušitie. 

Body

Iste viete, že podomácky vyrobené rúško na tvári neznamená stopercentnú ochranu. Takto vyrobené rúška sa síce nikdy ochranným účinkom nevyrovnajú testovaným rúškam a respirátorom, ale platí, že sú rozhodne lepším riešením ako žiadna ochrana. Prečítajte si, ako sa chrániť proti koronavírusu v našom článku Koronavírus a deti.

Vyrobiť ho môžete z priedušných priliehavých materiálov. Odporúča sa čistá bavlna, ktorá má elastické vlastnosti a dobre prilieha. Rúško je nevyhnutné prať aspoň na 60 stupňovej teplote (ideálne vyvariť) a vyžehliť vždy na programe Bavlna

Netreba však zabúdať, že nosenia rúška znamená len istú mieru ochrany a aj keď ho nosíte, je potrebné vyhýbať sa skupinám ľudí a dodržiavať zvýšené hygienické opatrenia. Rúško treba prať po každom použití, preto je vhodné ušiť si hneď niekoľko kusov pre každého člena rodiny.

Postup na ušitie rúška: 

postup na ušitie rúška proti koronavírusu 1
postup na ušitie rúška proti koronavírusu 2

 

návod na ušitie rúška proti koronavírusu 3
návod na ušitie rúška proti koronavírusu 4

 

návod na ušitie rúška proti koronavírusu 5
návod na ušitie rúška proti koronavírusu 6

 

návod na ušitie rúška proti koronavírusu 7
návod na ušitie rúška, text, tipy pre skúsené krajčírky

 Návod na stiahnutie

Zdielať článok