Nemajte výčitky, ak nechcete otca dieťatka pri pôrode

Cover image
tehotny parik spolu na posteli, freepik.com
Perex

Trend je jednoznačný – oteckovia pri pôrode už nie sú dnes ničím výnimočným. Je však naozaj nevyhnutné, aby sa ho zúčastnili? Ako sa rozhodnúť?

Body

Naozaj nie všetci muži musia túžiť po tom, aby videli ako ich dieťa prichádza na svet. A rovnako nie všetky ženy snívajú o tom, aby mali otca dieťaťa pri pôrode. A je to úplne prirodzené a normálne, preto netreba podliehať tlaku doby a toho, že to tak z nejakých dôvodov "musí byť". Muži môžu byť obrovskou psychickou a fyzickou podporou pri pôrode, ale dôležité je, aby sa pôrodu zúčastniť naozaj chceli, resp., aby sa na tom zhodli obaja partneri.

novy baner center

 

 

Muž by nemal byť vnímaný negatívne, ak pri pôrode z nejakých dôvodov nechce byť, napriek tomu, že vzťah s matkou dieťaťa je úplne v poriadku. Rovnako by mala byť vnímaná aj matka, ktorá uprednostní pri pôrode inú ženu, svoju matku, sestru, či dulu. Tému otcov pri pôrode spracovala redakcia eduworld.sk.

Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti z pôrodov – mali ste pri pôrode partnera, alebo ste sa rozhodli rodiť bez neho? Napíšte nám o tom do diskusie pod článkom. 

Prečítaj si viac k tejto téme

Zdielať článok

Diskusia k článku

Povedzte nám, čo si myslíte.